Інформації стосовно відведення земельних ділянок учасникам антитерористичної операції та сім’ям загиблих учасників АТО на території міста Києва для індивідуального житлового будівництва.

З метою налагодження ефективної співпраці з представниками громадських організацій учасників бойових дій та зменшення соціальної напруги серед учасників бойових дій, наказом Головного управління Держгеокадастру у м. Києві від 24.01.2020 №9  начальника відділу державної землевпорядної експертизи Головного управління Держгеокадастру у м. Києві Тугая Дмитра Вікторовича призначено відповідальним за координацію та взаємодію з громадськими організаціями учасників бойових дій щодо забезпечення земельними ділянками учасників бойових дій та членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції на території м. Києва.

Крім того, повідомляємо, що на території міста Києва відсутні земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, що не надані у власність чи користування і які відповідно можуть бути передані (зарезервовані) учасникам бойових дій або членами сімей загиблих учасників бойових дій.

Водночас, Київською міською радою земельні ділянки безоплатно надаються  членам сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції на території селища Биківня у Деснянському районі міста Києва

Зокрема, Київською міською радою передано у власність земельні ділянки членам сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції на території селища Биківня у Деснянському районі міста Києва в кількості 126 земельних ділянок (право  власності на які в установленому порядку зареєстровані в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно) на загальну площу 12,6 га для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка).

Одночасно інформуємо, що відповідно до ст. 116 Земельного кодексу України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом.

Передача земельних ділянок безоплатно у власність громадянам у межах норм, визначених Кодексом, проводиться один раз по кожному виду використання. Норми безоплатної передачі земельних ділянок у власність визначені ст. 121 Земельного кодексу України.

Громадяни, які виявили бажання отримати земельні ділянки у власність, відповідно до вимог ст.ст. 118, 121, 123 Земельного кодексу України,  подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу.

Зокрема, відповідно до вимог ст. 122 Земельного кодексу України, сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.

Тобто, у м. Києві розпорядником земель комунальної власності є Київська міська рада і відповідно клопотання про безоплатне одержання у власність земельних ділянок із земель комунальної власності подаються до Київради через приймальню Київської міської ради з земельних питань, яка розташована за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 32-А, тел. (044) 279-58-72.

Крім того повідомляємо, що Головне управління Держгеокадастру у м. Києві (м. Київ, вул. Велика Васильківська, 69, каб. 509, тел. (044) 287-64-20) надає всебічну допомогу учасникам антитерористичної операції та членам родин загиблих учасників АТО при складанні заяв щодо надання у власність земельних ділянок та в межах законодавства надає консультативну допомогу щодо подальшого оформлення права власності на земельні ділянки.