Нещодавно набула законної сили постанова Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 23 червня 2022 року у справі N 826/2254/18 за позовом підприємства до Головного управління Держгеокадастру у м. Києві про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії.

Дослідивши доводи та вимоги касаційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню.

Судом касаційної інстанції досягнуто висновку, що законодавством чітко встановлено, що з 01.01.2013 внесення до Поземельної книги відомостей (змін до них) про зареєстровану земельну ділянку щодо цільового призначення за кодом класифікації видів цільового призначення земель здійснюється Державними кадастровими реєстраторами за заявою власника земельної ділянки, користувача земельної ділянки державної чи комунальної власності відповідно до документації, що є підставою для внесення відповідних змін.

Вищенаведене спростовує доводи позивача щодо наявності нормативно встановленого обов`язку відповідача встановити відповідний код цільового призначення самостійно (змінити такий на підставі відповідності нового коду попередньому).

Щодо вимоги позивача визнати протиправними дії Головного управління Держгеокадастру у м. Києві щодо застосування коефіцієнту функціонального призначення зі значенням « 2,0» замість вірного « 1,2» в період 01.01.2017 – 18.10.2017 при формуванні витягу із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, колегія суддів зазначила наступне.

Видача витягу з технічної документації з нормативної грошової оцінки конкретної земельної ділянки не передбачає можливість вибору суб`єктом владних повноважень на власний розсуд одного з декількох варіантів управлінських рішень, оскільки є єдиним законодавчо закріпленим варіантом поведінки відповідача при оформленні даних про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки. Визначення у витязі коефіцієнту, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф) є обов`язковим і розмір цього коефіцієнту має відповідати Порядку нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 25.11.2016  № 489.

Детальніше із постановою суду можна ознайомитися за посиланням: https://reyestr.court.gov.ua/Review/104904227 4/5.