У зв’язку з великою кількістю звернень, запитів щодо надання інформації та копій правовстановлюючих документів на земельні ділянки (державний акт на право власності або право постійного користування земельною ділянкою, договір оренди земельної ділянки), Головне управління Держгеокадастру у м. Києві повідомляє.

Відповідно до статей 10, 22 та Прикінцевих положень Закону України «Про столицю України – місто-герой Київ», статей 26, 31, 33, 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Земельного кодексу України, статті 21 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», рішення Київської міської ради від 23.05.2002 № 18/18 «Про питання управління земельними ресурсами в м. Києві» пунктів 2.3, 3.13 та 3.23 Положення про Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), затвердженого рішенням Київської міської ради від 19.12.2002 № 182/342 (із змінами) до 01.01.2013 ведення відповідно до законодавства на території міста Києва Державного земельного кадастру та організацію видачі державних актів на право власності на землю і право постійного користування землею, оформлення та видачу договорів оренди (суборенди) земельних ділянок, договорів особистого земельного сервітуту та реєстрацію суб’єктів права власності на землю, реєстрацію права користування землею, договорів на оренду (суборенду) землі та договорів особистого земельного сервітуту здійснювало Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (зараз – Департамент земельних ресурсів виконавчого органу Київради (КМДА)).

Водночас, рішенням Київської міської ради від 29.10.2009 № 534/2603 «Про питання зберігання документів, що посвідчують право власності та право користування земельними ділянками в м. Києві» зберігання других примірників державних актів на право власності на земельні ділянки, державних актів на право постійного користування земельними ділянками та укладених договорів оренди земельних ділянок, зареєстрованих і виданих на підставі статті 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» забезпечує Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації).

При цьому варто зазначити, що рішенням Київської міської ради від 15.03.2012 № 198/7535 «Про діяльність виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)» Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) перейменовано у Департамент земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (01601, м. Київ, вул. Хрещатик, 32-а).

Окремо інформуємо, що пунктами 9, 10 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про Державний земельний кадастр» передбачено, що до 1 січня 2013 року державна реєстрація земельних ділянок, які передаються у власність із земель державної чи комунальної власності, здійснюється з видачею державних актів на право власності на земельні ділянки. Реєстрація державних актів на право власності здійснюється у книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі.

Документи, якими було посвідчено право власності чи право постійного користування земельною ділянкою, видані до набрання чинності цим Законом, є дійсними.

Виходячи з вищенаведеного, з метою отримання копії державного акту на право власності або право постійного користування земельною ділянкою, договору оренди земельної ділянки необхідно звертатися до Департаменту земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) за адресою: 01601, м. Київ, вул. Хрещатик, 32-а.