Законом України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» територія Автономної Республіки Крим і м. Севастополь визнана тимчасово окупованою територією України. Відповідно до вищезазначеного закону тимчасово окупована територія Автономної Республіки Крим та м. Севастополь є невід’ємною частиною території України, на яку поширюється дія Конституції та законів України.

Тимчасово окупована територія Автономної Республіки Крим і м. Севастополь відображається на політико-адміністративних картах України та світу в межах державного кордону України з розміщенням відповідної примітки:«Тимчасово окупована територія України (Автономна Республіка Крим і м. Севастополь)».

Постановою Верховної Ради України від 17 березня 2015 року № 254-VIII «Про визнання окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей тимчасово окупованими територіями» окремі райони, міста, селища і села Донецької та Луганської областей визнані тимчасово окупованими територіями.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2014 р. № 1085-р «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження» (із змінами) затверджено відповідний перелік населених пунктів.

Тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей зображуються на картах в межах державного кордону України з розміщенням відповідної примітки:«Тимчасово окупована територія України».

Адміністративні межі Донецької та Луганської областей наносяться на карти з урахуванням постанов Верховної Ради України:

від 07.10.2014 № 1692-VII«Про зміни в адміністративно-територіальному устрої Луганської області, зміну і встановлення меж Новоайдарського і Слов’яносербського районів Луганської області»;

від 07.10.2014 № 1693-VII «Про зміни в адміністративно-територіальному устрої Луганської області, зміну і встановлення меж Перевальського і Попаснянського районів Луганської області»;

від 11.12.2014 № 31-VIII «Про зміни в адміністративно-територіальному устрої Донецької області, зміну і встановлення меж Артемівського району Донецької області»;

від 11.12.2014 № 32-VIII«Про зміни в адміністративно-територіальному устрої Донецької області, зміну і встановлення меж Волноваського, Новоазовського та Тельманівського районів Донецької області»;

від 11.02.2015 № 177-VIII«Про зміни в адміністративно-територіальному устрої Луганської області, зміну і встановлення меж Попаснянського і Слов’яносербського районів Луганської області».