Інформації стосовно відведення земельних ділянок учасникам антитерористичної операції та сім’ям загиблих учасників АТО на території міста Києва для індивідуального житлового будівництва.

 

Рішенням Київської міської ради від 26 грудня 2014 року №753/753 комунальному підприємству з утримання та експлуатації житлового фонду спеціального призначення “Спецжитлофонд” надано в постійне користування земельні ділянки загальною площею 10,6646 га для житлового будівництва для учасників АТО та для соціально-побутового будівництва в селищі Биківня у Деснянському районі м. Києва із земель комунальної власності територіальної громади міста Києва.

В подальшому, згідно рішення Київської міської ради  від 28 травня 2015 року №570/1434 здійснено поділ та змінено вид використання  цих земельних ділянок, а саме: для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд. Тобто Київською міською владою було сформовано (зарезервовано) 92 земельні ділянки які передбачається передати у приватну власність сім’ям загиблих (померлих) киян – учасників АТО (І черга І виділення).

Також рішенням Київської міської ради від 31.03.2016 №266/266 затверджено перелік сімей загиблих (померлих) киян – учасників АТО на отримання земельних ділянок, яким передбачено передати у власність земельні ділянки в с. Биківня у Деснянському районі міста Києва  з одночасним припиненням КП «Спецжитлофонд» права постійного користування земельними ділянками.

14 квітня 2016 року Київською міською радою було затверджено проект детального плану території селища Биківня у Деснянському районі міста Києва та прийнято рішення №332/332 «Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 28.05.2015 N 570/1434 “Про поділ та зміну виду використання земельних ділянок комунального підприємства з утримання та експлуатації житлового фонду спеціального призначення “Спецжитлофонд” у с. Биківня у Деснянському районі м. Києва”, передачу у власність громадянам – членам сімей загиблих (померлих) киян – учасників антитерористичної операції земельних ділянок для будівництва та обслуговування жилих будинків, господарських будівель і споруд у с. Биківня у Деснянському районі м. Києва та припинення комунальному підприємству з утримання та експлуатації житлового фонду спеціального призначення “Спецжитлофонд” права постійного користування земельними ділянками» яким фактично було передано 84 земельні ділянки у власність  родинам загиблих киян – учасників антитерористичної операції та припинено комунальному підприємству з утримання та експлуатації житлового фонду спеціального призначення “Спецжитлофонд” право постійного користування вказаними земельними ділянками.

Крім того, згодом Київською міською радою прийнято рішенням від 10.02.2017 №878/1882 «Про передачу у власність громадянам – членам сімей загиблих (померлих) киян – учасників антитерористичної операції у приватну власність земельних ділянок для будівництва та обслуговування жилих будинків, господарських будівель і споруд у с. Биківня у Деснянському районі м. Києва», яким передано у приватну власність решту 8 земельних ділянок сім’ям загиблих учасників АТО для індивідуального житлового будівництва.

10 лютого поточного року Київською міською радою прийнято 50 рішень про надання дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для будівництва та обслуговування жилих будинків, господарських будівель і споруд членам сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції в с. Биківня у Деснянському районі міста Києва (І черга, ІІ виділення).

Таким чином, Київською міською радою передано у власність 92 зарезервовані земельні ділянки (І черга І виділення) та надано дозвіл на розроблення проектів землеустрою по 50-ти земельних ділянках (І черга, ІІ виділення) членам сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції в с. Биківня у Деснянському районі міста Києва.

Крім того повідомляємо, що на території міста Києва відсутні земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, що не надані у власність чи користування і які відповідно можуть бути передані (зарезервовані) учасникам антитерористичної операції

Одночасно інформуємо, що відповідно до ст. 116 Земельного кодексу України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом.

Передача земельних ділянок безоплатно у власність громадянам у межах норм, визначених Кодексом, проводиться один раз по кожному виду використання. Норми безоплатної передачі земельних ділянок у власність визначені ст. 121 Земельного кодексу України.

Громадяни, які виявили бажання отримати земельні ділянки у власність, відповідно до вимог ст.ст. 118, 121, 123 Земельного кодексу України,  подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу.

Зокрема, відповідно до вимог ст. 122 Земельного кодексу України, сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.

Тобто, у м. Києві розпорядником земель комунальної власності є Київська міська рада і відповідно клопотання про безоплатне одержання у власність земельних ділянок із земель комунальної власності подається до Київради (м. Київ, вул. Хрещатик, 36, тел. 202-73-93).

Слід також зазначити, що розпорядженням Київського міського голови від 11.11.2014 №397 утворено робочу групу з опрацювання питань соціального захисту киян – учасників антитерористичної операції, членів їх сімей та членів сімей киян, які загинули під час проведення антитерористичної операції на сході України.

На робочу групу покладені обов’язки опрацювання питань соціального захисту киян – учасників антитерористичної операції, членів їх сімей та членів сімей киян, які загинули під час проведення антитерористичної операції на сході України; опрацювання можливості вибору територій відповідно до існуючої містобудівної ситуації (документації) під багатоповерхове, малоповерхове або індивідуальне будівництво, формування порядку виділення земельних ділянок під індивідуальне будівництво для киян – учасників антитерористичної операції та сімей киян, які загинули під час проведення антитерористичної операції на сході України.

Крім того повідомляємо, що Головне управління Держгеокадастру у м. Києві (м. Київ, вул. Велика Васильківська, 69, каб. 509, тел. (044)  287-64-20) надає всебічну допомогу учасникам антитерористичної операції та членам родин загиблих учасників АТО при складанні заяв щодо надання у власність земельних ділянок та в межах законодавства надає консультативну допомогу щодо подальшого оформлення права власності на земельні ділянки та в разі надходження документації із землеустрою щодо відведення земельних ділянок на території міста Києва забезпечує першочерговий розгляд даної документації на предмет її реєстрації у Державному земельному кадастрі.